5 Aralık 2021 Pazar
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Eski Sevgilinizi Unutmak için Yapılacak Aktiviteler

Eski Sevgilinizi Unutmak için Yapılacak Aktiviteler Dışarı çıkın

Biliyoruz ayrılığın ilk günlerini yaşıyorsanız, içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Bütün gün evde oturup duygusal şarkılar eşliğinde biten ilişkinizi düşünmekten başka bir şey yapamıyorsunuz ama kendinizi biraz zorlamalısınız. Kısa bir yürüyüş ya da bir sergi görmek için dışarı çıkmak size tahmin ettiğinizden çok daha iyi gelecek. Evde oturdukça içine düşeceğiniz depresif ruh halinden böylece uzaklaşacaksınız.

Arkadaşlarınızla buluşun

İlişkiniz boyunca ister istemez eskisi kadar görüşemediğiniz arkadaşlarınızla buluşmak için daha iyi bir zaman olamaz. Uzun süredir doğru dürüst konuşamadığınız arkadaşlarınızla arayı kapatmaya çalışırken, düşüncelerinizin biten ilişkinizden ve eski sevgilinizden uzaklaştığını göreceksiniz. Biten ilişkinizden başka bir şey konuşmak istemeseniz de zamanla bunu aştığınızı da fark edeceksiniz.

Ailenizle vakit geçirin

Kendinizi yalnız hissettiğiniz bir süreç geçiriyor olmanız normal. Aynı zamanda sevgi ve şefkate de ihtiyacınız var. Tüm bunları size aynı anda koşulsuz olarak verebilecek ailenizle biraz daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Sizi her zaman sevip, el üstünde tutan anne-babanızın yanında olmak kendinizi çok daha iyi hissettirecek.

Bakım yapın

Artık sadece kendinizle ilgilenmek için yeterince vaktiniz var. Kendinize vakit ayırın, evden çıkmak istemiyorsanız bile günü kişisel bakımınızla değerlendirin. Yüz maskeleri, vücut peelingleri, banyo yağları eşliğinde bir duş… Böylece hem kendinizi şımartmış olacaksınız hem de dış görüşünüzdeki olumlu değişim sizi içinde bulunduğunuz depresif ruh halinden uzaklaştıracak.

Bitki çaylarına güvenin

Ayrılığın ilk zamanlarında öfke krizlerine girmeniz, aniden sinirlenip eski sevgilinizi aramanız çok doğal aslında. Ancak bu öfke patlamaları size bitmiş bir ilişkinin ardından gelecek uzun tartışmalardan başka bir şey sağlamayacak. Biraz sakinleşmek için bitki çaylarından yardım almayı deneyebilirsiniz. Rahatlamak için nane çayı, stresten uyuyamıyorsanız melisa çayı ya da kaygılarınız için papatya çayı… Tercih size kalmış ancak bitki çayınızı içip kitabınızı okuduğunuz bir akşamın, bitmiş bir ilişki hakkında saatlerce tartışmaktan çok daha iyi bir seçenek olduğu kesin.

Spor yapın

Hayatınız boyunca hiç spor yapmamış olsanız da şimdi spora başlamak için harika bir zaman. Spor yapmak hem endorfin salgılayarak kendinizi daha mutlu hissetmenizi hem daha sağlıklı olmanızı sağlayacak. Ayrıca ayrılığın ilk günlerinde duygusal açlığınızı bastırmak için bol bol yediğiniz tatlıların sebep olduğu kiloları vermenin de harika bir yolu. Sonuçta sonsuza dek bu ayrılığın acısını çekmeyeceksiniz ve yeni biriyle tanışmaya hazır hissedene kadar kendinize yatırım yapmanızda fayda var.

Makyaj yapın

Günlük hayatınızda çok fazla makyaj yapan biri olmayabilirsiniz. Ancak kendinize hayatın devam ettiğini göstermeniz için dışarı çıkarken fazladan makyaj yapmanız tahmin ettiğinizden çok daha faydalı olacak. Her gün dışarı çıkarken yeni bir saç modeli denemeye ve farklı bir makyaj yapmaya çalışın. Bu hem aklınızı ayrılık fikrinden uzaklaştıracak hem de kendinizi çok daha mutlu ve güvenli hissetmenizi sağlayacak.

18817 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim