30 Kasım 2020 Pazartesi
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Erkekler Evliliğe Nasıl İkna Edilir

Erkekler Evliliğe Nasıl İkna Edilir Her kadın evlenmek ister. Evliliğe ikna etme görevi genellikle kadınındır. Sürekli evlilikten söz etmek “Biz ne olacağız?” diye sormak ise erkeğe itici gelir. Bu işin birtakım taktikleri var. Hanımlar, dikkatle okuyunuz...

1- Evlilik delisi olma

Bir erkek seninle çıkmaya başlar başlamaz “Ben ciddi ilişkilerin insanıyım. Benimle gelecek düşünüyorsan devam edelim” deme. Sen sanıyorsun ki bu sözü söyleyince karşındaki erkek sana “Hımmm, tam evlenilecek kız” gözüyle bakacak. Hayır. Bu söz, seni daha yeni tanıştığın bir erkekle evlenmeyi düşünecek kadar evlilik meraklısı olarak gösterecek. Olayı akışına bırakacaksın, zamanını bekleyeceksin.

2- Sürekli evlilikten söz etme

İlerleyen aylarda her buluşmada konuyu evliliğe getirme. Evliliği düşündüğünü zaten anladı, biliyor. Bu konuyu sürekli gündemde tutarsan sevgilini ürkütürsün. Erkekler, evlilik sorumluluğunu kolay almaz. O kararsızlığında bir de sen üzerine gidersen evlilik fikrinden iyice soğur.

3- Evli arkadaşlarını örnek gösterme

Evli, mutlu, çocuklu arkadaşlarını sürekli sevgilinin gözüne sokma. Sonra hem arkadaşlarını kötüler hem de evliliği... Sen böyle yaptıkça evlilikle arasındaki mesafesini açar. Bırak, o görsün.

4- Eve evlilik dergileri alma

Bazı kadınların, evin çeşitli köşelerine evlilik dergileri yerleştirip erkeğin dikkatini çekmeye çalıştığını biliyorum. Bu taktik asla işe yaramaz. Bu dergiler, evleneceğiniz zaman bile erkeğin ilgisini çekmez. Aksine erkek, dergide ne yazıyorsa tersini yapmak ister.

5- Onun fikirlerini öğren

Evlilik hakkında ne düşünüyor? Evleneceği kadından beklentileri ne? Ne zaman evlenmeyi planlıyor? Çocuk sahibi olmaya nasıl bakıyor? Bu soruların yanıtları çok önemli. Farklı yollardan giderek ve zamana yayarak bu soruların yanıtlarını almalı, adımlarını ona göre atmalısın.

6- En çarpıcı unsur ‘çocuk’

Evliliğin en büyük amacı, aile olmaktır. Ailenin en önemli unsuru da çocuktur. Çocuk istiyorsun, bunu mutlaka vurgula. Hatta “Ben erken anne olmak istiyorum. Çocuğumla arkadaş olmak istiyorum” de. Bu, senin evlilik teklifine açık olduğunu gösterecektir.

7- Evliliği küçümseme

Evet, evlilik meraklısı olma ama “Aman, evliliğin ne gereği var?” gibi cümleler de kurma. Evliliğin aile kurmak için şart olduğunu, insanların evliyken de sevgili olabileceğini, evliliğin aşkı öldürmeyeceğini vurgula. Ama bunları zamana yayarak söyle.

8- Olmadı, rest çek

Her şeyi denediğin halde adam oralı değilse ondan fayda yok demektir. Yine de son kez şansını dene, “Beni oyalama, aile kurmak istiyorum ama sanırım aynı fikri paylaşmıyoruz” de. Karşındaki erkek silkinip kendine gelecek. Ya bıçağın kemiğe dayandığını ve evlilik teklif etmesi gerektiğini anlayacak ya da “Haklısın, ben evlenmek istemiyorum” deyip yoluna gidecek. İki durumda da sen karlısın.

22270 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim