11 Ağustos 2020 Salı
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Jinekomasti Ameliyatı Erkeklerin Kurtarıcısı

Jinekomasti Ameliyatı Erkeklerin Kurtarıcısı 2012 yazında formsuz ve sarkık göğüsleriyle gündeme gelen pop sanatçısı Murat Boz, sadece bir yıl sonra eleştirilere cevap verircesine estetik ve forma girmiş bir göğüs yapısına sahip oldu. Bir yıl içinde olan bu değişim Murat Boz'un erkeklerde göğüs küçültme operasyonu olan Jinekomasti'yi tercih edip etmediği sorusunu gündeme getirdi. Kilo sorunu olmayan erkeklerde bile rastlanan büyük meme dokusundan Jinekomasti ile kısa sürede, kesi izi kalmadan kurtulmak mümkün.

Jinekomasti, erkeklerdeki meme dokusunun yağlanması ve büyümesiyle meydana gelen bir anomalidir. Kilo sorunu olmayan pek çok erkekte rastlanabilen bu durum, erkeğin sosyal yaşantısı içerisinde sorunlar yaşamasına, özgüven kaybına ve dolayısıyla psikolojik sorunlara sebebiyet veriyor. Bu tarz meme büyümesi yaşayan erkekler, denize ve ya havuza girmekten çekiniyor, hatta sıradan günlük kıyafetlerde bile beliren göğüslerinden utanabiliyor.

Yarım saatte, kesi olmadan yapılan bir operasyon!

Estetik International Sağlık Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, Jinekomasti ameliyatlarıyla erkeklerde meme dokusundaki büyüyen ve sarkan göğüsleri oldukça kolay bir işlemle forma soktuklarını belirtiyor. İşlemin yarım saat gibi kısa bir sürede hiçbir kesi olmadan yapıldığını söyleyen Op. Dr. Cihantimur, "Eski teknikte hastaya genel anestezi uygulanıp memeden yağlı doku kesi ile çıkartılırdı. Artık Jinekomasti operasyonlarında meme dokusuna 1-2 cm'lik tünellerle girip liposculpture metoduyla yağ tabakasını çekiyoruz" diyor. Hasta yeni yöntem sayesinde daha çabuk toparlanıyor, morarma ya da iz kalmadan ertesi gün, normal yaşantısına dönebiliyor.

231650 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim