27 Eylül 2020 Pazar
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Kolay Kol Kası Yapma Tüyoları

Kolay Kol Kası Yapma Tüyoları Size performansınızı oldukça arttıracak egzersiz tüyolarından bahsedeceğiz.

Ellerinizi Oynatın

Ellerinizin bar üzerindeki konumunu değiştirerek egzersizinizin süresini uzatabilirsiniz. Omuz genişliğinden daha dar olandan genişe doğru artan bar tutma pozisyonlarını tercih ederseniz çok daha etkili çalışırsınız. Bar tutma pozisyonu ufak farklarla da olsa değişik kasları çalıştırdığı için uzun vadede çok yararlı.

Daha Az Antrenman

Kollar, diğer daha büyük kas gruplarındakine oranla daha kısa bir yenilenme süresine ihtiyaç duyar ama göğüs, omuz ve sırt egzersizleri sırasında da kolların çalıştığı unutulmamalı. Bunların üzerine iki veya daha fazla kol antrenmanınız varsa, bu biraz fazla. Haftada bir veya iki kol antrenmanı yeterlidir.

Kendinizi Yorun

Koldaki kas lifleri en iyi sonucu yorulma eşiğine ulaşıldığında verir. Onları çalıştırırken gücünüzü sonuna kadar kullanın. Elbette tekrarın ortasında ağırlığı yere bırakmanızı sağlayacak kadar değil ama tam bir tekrar daha yapmaya gücünüz kalmayıncaya kadar çalışmalısınız.

Pozisyonunuzu Bozmayın

Yapılması gereken ilk şey egonuzu rafa kaldırıp gerçekten kayırabildiğiniz ağırlıklarla işe başlamaktır. Birçok insan hareketi tam anlamıyla yapmalarına izin vermeyecek derecede yüksek ağırlıklar kullanıyor. Bu durum daha az kas lifini çalıştırmanız anlamına geliyor. Her tekrarda kolunuzu tamamen düz pozisyona getirmelisiniz. Ağırlığı yukarı kaldırmak için belinizi büküyor veya kalçanızı hareket ettiriyorsanız, ağırlığı düşürmelisiniz.

288354 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Bu Haberi Yorumlayabilirsiniz...

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim