23 Şubat 2019 Cumartesi
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Türkü Hikayeleri Kıymet şarkı sözü, Türkü Hikayeleri Kıymet şarkı sözleri, Türkü Hikayeleri şarkı sözü

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V Y Z

Kıymet - Tokat yöresi

Kıymet Tokat’ın köylerinde yaşayan dünyalar güzeli bir kızmış. Bütün köyün delikanlıları onun gözünün içine bakarlarmış. Ama Kıymet’in aklı fikri oyunda, kırda.. Anası başına bir haller gelecek kızımın diye ne oyuna salarmış kızını ne kıra.. Yine de Kıymet gece gündüz evin etrafından ayrılmayan delikanlılardan birine gönül vermiş.. Perde açıp kapayarak, ışığı açıp kısarak ona işaretler vermiş.. Gel zaman git zaman nasıl ettilerse nasıl dertleştilerse anlaşıp kaçmaya karar vermişler. Kıymet’in anası genç körpe kuzusunun kaçtığını o gece hemen anlamış. Köyü feryat figan ayağa kaldırmış.. Bütün köy halkı peşlerine düşmüş.. Jandarma bunları kıstırmış bir derebaşında. Kıymet anaevine, delikanlı genç yaşta kız kaçırmaktan zındanlara..

ışte derler ki delikanlı hapisten çıktıktan sonra Kıymet’in izini bulamamış. Kıymet anaevinden kaçmış ya da kaçırılmış, öyle yoklara karışmış..
Bölüm Etiketleri : Türkü Hikayeleri Kıymet şarkı sözü, Türkü Hikayeleri Kıymet şarkı sözleri, Türkü Hikayeleri Kıymet şarkısının sözleri

1030 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe
Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim