22 Eylül 2020 Salı
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Carlos Santana (1947 - .... ) Kimdir, Carlos Santana (1947 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Carlos Santana (1947 -  .... )

Carlos Augusto Alves Santana  daha çok bilinen adıyla Carlos Santana ya da Santana  Meksika doğumlu ABD'li Latin rock müzisyeni ve gitaristidir.
1960'ların sonu ve 1970'lerin başında "Santana Blues Band" adlı grubuyla birlikte  salsa  rock  blues ve caz fusion tarzlarını harmanladığı müzik tarzıyla tanındı. 1990'ların sonunda tekrar gündeme gelen Santana'nın dünya çapında yaklaşık 80 milyon civarında albümü satıldı.
Dünyaca meşhur Europa ve Black Magic Woman her jenerasyonun severek dinlediği Santana eserleridir.
Meksika'dan Amerika'ya göç eden bir ailenin çocuğu olarak henüz sekiz yaşında eline gitarı kapan Santana  kendi adını taşıyan grubuyla özellikle 60'ların sonları ve 70'lerin başlarında kat ettiği  Latin ve caz etkilenimlerini aynı çatı altında erittiği orijinal gitar sound'uyla birçok klasik rock albümünün altına imzasını attı. Neredeyse her şarkısı bir klasik olan "Santana" ve onu takip eden "Abraxas"  "Caravanserai" gibi albümlerle büyük bir hayran kitlesi edinen ünlü gitaristin kariyerinin sonraki 25 yılı ise neredeyse bir kült müzisyen olarak geçti. Fakat birçok ünlü sanatçıyı bir araya getiren ve Rob Thomas'lı 'Smooth'u barındıran "Supernatural" ile 1999'da hayatının en büyük ticari başarısını yakalayarak sıkı bir dönüş yaptı. 2002'de aynı formülü takip ederek yayınladığı "Shaman" her ne kadar "Supernatural"ın başarısını yakalayamamış olsa da bugün Santana hala müzik dünyasının en saygın gitaristlerinden birisidir.


 


Bölüm Etiketleri : Carlos Santana (1947 - .... ) kimdir, Carlos Santana (1947 - .... ) biyografi, Carlos Santana (1947 - .... ) hayati

40217 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim