19 Mart 2019 Salı
Sitemizde şuan 3 aktif ziyaretçi var

Cem Adrian Kimdir, Cem Adrian Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Cem Adrian 1980- Edirne doğumlu olan Cem Adrian, Yugoslav kökenli bir ailenin 2.çocuğu olarak dünyaya geldi. Müzikle tanışması ortaokul yıllarına dayanan Adrian, ilk amatör kayıtlarını da o dönemde gerçekleştirdi. 18 yaşından itibaren 6 yıl boyunca radyo programcılığı yapan müzisyen, bu dönemde bir yandan da fotoğrafçılık ve tiyatro eğitimi aldı.

İlk şarkılarını çalıştığı radyonun kayıt stüdyosunda kaydeden Adrian, 2003 yılında Serkan ve Efkan Erdal’la kurdukları Mystika isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak sahne almaya başlayınca dikkatleri çekti.

2004 sonbaharında Fazıl Say'ın davetiyle Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’nde özel öğrenci statüsünde eğitime başladı. 2005 yılında ise ilk albümü “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” yayınlandı.Albümde 1997-2003 yılları arasında Edirne’de kaydettiği amatör demolarla 2004 yılının ekim ayında Fazıl Say’la verdiği ilk akademik konserin kayıtları yer aldı.

Ses aralığı ve rengiyle oldukça konuşulan Cem Adrian, albüm sonrası hem İstanbul’da hem de Türkiye çapında pek çok konser verdi. 2005’in eylül ayında Hamburg Müzik Sezonunun açılışında Fazıl Say, Bremen Jazz Festivali’nde ise Burhan Öcal ve Fazıl Say’la aynı sahneyi paylaştı. 2006 yılının sonlarına doğru prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği “Aşk Bu Gece Şehri Terketti” adını verdiği ikinci albümü yayınlandı. Albümde Umay Umay’la “Bana Özel” adlı şarkısında düet yaptı.
Bölüm Etiketleri : Cem Adrian kimdir, Cem Adrian biyografi, Cem Adrian hayati

43139 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim