3 Haziran 2020 Çarşamba
Sitemizde şuan 2 aktif ziyaretçi var

Barış Öz Kimdir, Barış Öz Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Barış Öz 1975 yılında İstanbul'da doğan, Alman Lisesi, İÜ İnşaat Mühendisliği'ni bitirip Doğuş Üniversitesinde İşletme dalında yüksek lisans yapan Barış müzik tutkusundan hiç vazgeçmedi.

Müzik tutkusunu her fırsatta dile getiren Barış, 2000 yılında Türk müzik dünyasının önemli isimlerinin desteği ile profesyonel müzik hayatına girmeye karar verdi.

Aysel Gürel, Selmi Andak, İskender Paydaş, Meltem Taşkıran, Bora Gencer ve Tayfun Duygulu gibi isimler ile tanışan ve müzikal kariyerine profesyonel olarak devam etmesi teklifi alan Barış üç yıllık bir sürece girdi. Kendi albümünü bu önemli isimler ile birlikte hazırladı.

Aynı zamanda albümün müzik direktörü olan İskender Paydaş'ın prodüktörlüğünde albüm 2003 yılında tamamlandı. Müzik ve dansı hep birlikte yaşayan ve dinleyici karşısına da böyle çıkmayı hedefleyen Barış albüm çalışmaları sırasında profesyonel isimlerden dans dersleri de aldı.

Albümün müzikal altyapısı da bu çerçevede belirlendi. Müzik ve şovu tek pota da eriten, içinde dans öğeleri bulunan popüler çalışmanın, müzikseverlere bir koreografi eşliğinde sunulması hedeflendi.

Barlarda eski sahne tecrübelerini ve repartuvarını kullanmayı, büyük sahnelerde ise dünyada da trend haline gelmiş olan dans müziklerini koreografi eşiliğinde seslendirmek isteyen Barış başarılı cover çalışmalarına güveniyor. Geçtiğimiz yılın tartışmalı şarkısı 'Aşka Yürek Gerek'in yaratıcısı olan Phoebus Tassopoulos aynı zaman da Barış'ın çıkış şarkısı olan 'Çok Kolay'ın da yaratıcısı.

Şarkı sözlerinde günümüz toplumunun aşka ve yaşantıya bakışını irdeleyen Barış, bir zamanlar müzikte furya haline gelen klasik aşk şarkılarının dışına çıkarak mizahi, güncel ve düşündürücü şarkı sözleriyle müzik kulvarında kendine yeni bir yer edinmeyi hedefliyor.

Görselliğin ve estetiğin şov dünyası için önemli bir avantaj olduğunu düşünen Barış, spor yaparak ve dans ederek, görsel anlamda da kendini dinleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlıyor.

Müziği bir yaşam tarzı ve ilk albümü bir ön tanıtım olarak düşünüyor. Barış, müzik kariyeri üzerine kurduğu bir hayat sürmek için çıktığı yolda, kendi müziğini ağırlıklı olarak kendi sözleriyle ve bir dünya görüşü ortaya koyarak kalıcı olmayı hedefliyor.
Bölüm Etiketleri : Barış Öz kimdir, Barış Öz biyografi, Barış Öz hayati

48075 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim