3 Haziran 2020 Çarşamba
Sitemizde şuan 3 aktif ziyaretçi var

Aslı Güngör Kimdir, Aslı Güngör Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Aslı Güngör "TRT İzmir Gençlik Korosu"yla başlayan müzik yolculuğunu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümündeki öğrencilik yıllarında yaptığı sahne çalışmalarıyla profesyonel anlamda sürdüren şarkıcı, diğer yandan yıllardır bestelediği şarkılarından bazıları için stüdyo çalışmalarına başlamıştı. 2007 yılında DMC'nin bir "pop müzik projesi" olarak hazırlıklara başlamış olduğu "ENBE Orkestrası" albümüne "Kalp Kalbe Karşı" ve "İzmir Bilir Ya" isimli bestelerini vererek projeye dahil oldu ve kendisini popüler yapan bu iki şarkıyla önemli bir çıkış yakaladı. ENBE Orkestrası albümünün 2. ve 3. videoları sanatçının bu iki bestesine geldi ve şarkılar gerek radyolarda gerekse televizyonlarda sık sık yer alarak önemli başarılar elde ettiler. Özellikle pop müzik sanatçısı Ferhat Göçer ile düet olarak seslendirdiği "Kalp Kalbe Karşı" 7 hafta "Billboard Türkçe Top 20 Listesi"nin zirvesinde kalarak oldukça kayda değer bir başarı kazanmış oldu. Güngör 35. Altın Kelebek Ödüllerinde 'En iyi çıkış yapan solist' ödülünü aldı. Radyo Yayıncıları Derneği RAYAD`ın 5. sini düzenlediği 'Radyonun Yıldızları Dinleyici Oylaması'nda 2008 yılı 'Radyonun Şarkı Yıldızı' seçildi.

Aslı Güngör, 22 Ocak 2009 tarihinde kendi adını taşıyan ilk albümünü DMC etiketiyle piyasaya sundu. Albümün çıkış parçası "Son Öpücük" olarak belirlendi ve şarkıya Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde bir video klip çekildi. Şarkı kısa zamanda yine önemli bir başarı elde ederek 23 Şubat 2009 tarihli Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde 2 numaraya kadar yükseldi. 14 Şubat 2009 tarihinde ise "Sevgililer Günü"ne özel olarak hazırlanmış olan ve Murad Küçük tarafından çekilmiş olan video klibiyle "Dön Gel Yeter" gösterime girdi. Şarkı aynı zamanda Güngör'ün kendisine önemli bir popülarite kazandırmış olan "Kalp Kalbe Karşı" şarkısında düet yaptığı Ferhat Göçer ile birlikte seslendirdikleri ikinci parça olmuş oldu. Bu şarkı da listelerde 2 Mart 2009 tarihinde 18 numaraya kadar yükselmeyi başardı.

9 Mart 2009 tarihinde Kalp Kalbe Karşı; Dj ve Prodüktör Hüseyin Karadayı'nın dans konseptiyle yaptığı düzenlemeyle, dünyaca ünlü Buddha Bar serisinin Buddha Bar 11 isimli yeni albümünde yer alarak tüm dünyada müzikseverlerle buluştu.

Sony Music'e transfer olan sanatçı 2010 yılı mart ayında 2. kişisel albümü olan 'Aşk Alev Aldı' isimli maxi single çalışmasını tamamlamıştır. Söz ve müzikleri Aslı Güngör ve söz yazarı kardeşi Burcu Güngör'ün imzalarını taşiyan ve müzik prodüktörlüğünü de Aslı Güngör'ün yaptığı "AŞK ALEV ALDI" adlı maxi single'ın çikis parçası "BEN DE DAHİL" 5 mart 2010 itibariyle tüm radyolarda dinleyicilere sunulmuştur.
Bölüm Etiketleri : Aslı Güngör kimdir, Aslı Güngör biyografi, Aslı Güngör hayati

46901 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim