22 Mayıs 2019 Çarşamba
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Ziynet Sali (1975 - .... ) Kimdir, Ziynet Sali (1975 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ziynet Sali (1975 -  .... )

29 Nisan 1975'de Kıbrıs´ta doğmuştur. Küçük yaşta gittiği İngiltere'de 6 yaşına kadar kalmış, 1981 yılında döndüğü Kıbrıs´ta ilk, orta ve lise tahsilini tamamlamıştır. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu müzik çalışmalarına ilk adımı lise tahsili sırasında KKTC Kültür Bakanlığı Türk Sanat Müziği korosunda görev alarak atmıştır.


1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünü kazanarak İstanbul'a gelmiş ve 1999 yılında konservatuvardan 4.'lük derecesiyle mezun olmuştur. Konservatuvar yıllarında birçok müzikhol ve eğlence yerlerinde sahne almış, bu sıralarda bir arkadaşı aracılığı ile zamanın popüler müzik yapım şirketi Dost Müzik'te çalışmalarda bulunmuştur. İsmini bir Yunanca şarkıdan alan BA-BA albümü müzik sektöründeki ilk denemesi olmuştur. Sonraki 3 yılda iyi bir Yunanca repertuara sahip olmuştur. Bu arada Yunancasını da geliştirmiştir. Bir süre sahne çalışmalarına ağırlık verdikten sonra iki dilde "Amman Kuzum" albümünü piyasaya çıkarmıştır.Ayrıca "Zordur Oğlum" isimli şarkısı ile "Eurodance 2007" isimli yarışma da Avrupa birincisi olmuştur. (Bu albüm piyasaya çıktıktan 15 ay sonra Chiculata şarkısı ilave edilerek yenilenmiş ve "Amman Kuzum+1 Chiculata" olarak düzenlenmiştir.)


Ziynet Sali 2006 yılı içinde üçüncü albümü "Mor Yıllar"ı piyasaya sürmüştür.


Bölüm Etiketleri : Ziynet Sali (1975 - .... ) kimdir, Ziynet Sali (1975 - .... ) biyografi, Ziynet Sali (1975 - .... ) hayati

42240 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim