2 Temmuz 2020 Perşembe
Sitemizde şuan 1 aktif ziyaretçi var

Azra Akın (1981 - .... ) Kimdir, Azra Akın (1981 - .... ) Biyografi

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Azra  Akın (1981 -  .... )

8 Aralık 1981 yılında Almelo, Hollanda'da doğdu.2002 Türkiye güzeli seçilmiş ve ardından da Miss World Dünya Güzellik Yarışması'nda Dünya güzeli seçilmiş manken - model ve oyuncu.


Uşaklı bir baba ve Afyon'un Emirdağ ilçesinden öğretmen bir anne olan Ayda hanımın Hollanda'da doğmuş ve iyi bir eğitim görmüş kızları Azra Akın, 1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır.


Daha sonra 2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.


İlk olarak Nijerya'da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkedeki Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra'ya alınmıştır. Yarışma sonucunda Miss World unvanını 1932'de Keriman Halis'in ardından Türkiye'ye ikinci defa getiren kişi olmuştur. Bu unvan 1954'de bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.


Manken - modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.


Bölüm Etiketleri : Azra Akın (1981 - .... ) kimdir, Azra Akın (1981 - .... ) biyografi, Azra Akın (1981 - .... ) hayati

45874 kez okundu

Sitemize Destek Olmak İstermisiniz ?

Bumerang - Yazarkafe

Facebook ile Yorumla

Reklam Ver
yukarı çık
Kolayca.Net “ Aradığınız Herşey ”
Haber Grubumuza Katılın, Sizi yeniliklerden haberdar edelim